Cici pohod na Avguštin

Cici planinci smo se tokrat odpravili na jesenski pohod, na Sveti Avguštin (504 m). Ob vznožju hriba nas je pričakal in pozdravil planinski vodnik, g. Ignac. Polni energije smo se začeli vzpenjati po gozdni poti proti našemu cilju. Čeprav je bila pot še kar strma, smo jo z lahkoto prehodili.
Ko smo prispeli na vrh hriba, je že dišalo po pečenih kostanjih. Malo smo se okrepčali, se malo
razgledali po okoliških hribih in se poigrali. Vodnik Ignac nam je povedal še zgodovino nastanka sv. Avguština. Kot pravi planinci smo v cici dnevnik odtisnili prvi žig in se previdno odpravili po isti poti po hribu navzdol.
Ob slovesu smo si obljubili, da se kmalu spet odpravimo novim, pohodniškim dogodivščinam naproti.

Zdenka Čeh, mentorica cici planinskega krožka

Fotografije so tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost