Slovenski kulturni praznik v vrtcu

“Ljudje brez zavedanja o lastni pretekli zgodovini, izvorih in kulturi so kot drevesa brez korenin.” – Marcus Garvey

Že od malih nog se srečujemo s slovenskim kulturnim praznikom, ki ga imenujemo Prešernov dan. Tako smo ta dan obeležili tudi v vrtcu na Vidmu. Spoznavali smo, da nas kultura obkroža vsak dan in je vse, kar poznamo in imamo, je nekaj, kar nas notranje bogati in osrečuje. Lahko je pesem, ples, topla beseda, prijazen pozdrav … In kulturo vsak dan znova in znova soustvarjamo vsi. V vseh oddelkih smo se na različne igrive načine umetniško izražali, pogovarjali smo se o državnih simbolih, poslušali smo slovensko himno, izdelovali smo slovenske zastave in še in še. Seveda smo spoznali največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna in tudi njegovo delo z naslovom Povodni mož. Otroci so uživali v ustvarjalnih dejavnostih na temo kulturnega praznika, tako se za svetlo prihodnost kulture na Vidmu ni treba bati.

                                                                                              Uroš Prelog, vzgojitelj

Več foto utrnikov si lahko ogledate tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost