Aktivnosti v skupini SNEŽINKE

APRIL 2021

Aktivnosti ob tednu knjige 19.4.

Letos smo dejavnosti ob tednu knjige posvetili raziskovanju s pomočjo vseh petih čutil – vonj, okus, tip, vid in sluh. Ugotovitve in spoznanja smo pridno zapisovali v knjižico, kjer smo se urili kot pisatelji in na koncu pripravili svojo prvo lastno knjižico spoznanj. Vsak dan smo šli na sprehod po enaki poti in naravo spoznavali vedno z drugim čutilom.
1. dan – VID
Zunaj dežuje. Uživancija ob blatnih lužah. Vidimo potoček, reko, cvetoče drevo, v daljavi avto, mostiček, drevesa niso enake velikosti, ene z listki, druge brez, cvetlice, mokro travo, race in laboda, trava raste v potoku, dežne kaplje, oblake, smeti…
Večkrat smo že šli po tej poti, pa vsega tega nismo opazili.

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

2. dan – OKUS 20.4.
Ostanemo v igralnici in poskušamo najprej s pomočjo tipa ugotoviti kaj tipamo / ob zavezanih očeh, nato pa okušamo kakšnega okusa so kroglice za juho, čokoladne kroglice, jabolko, banana, mrvice, oreo v prahu, pomaranča, limona.

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

3. dan – VONJ 21.4.
Sonce sije, pred nami pa enaka pot kot v ponedeljek. Zrak po dežju je čist, mimo pognojene njive smrdi, tudi bezeg smrdi in zemlja ima zemeljski vonj, odžagano deblo ima poseben vonj, regratov cvet pa diši in cvetoče drevo tudi…
Ta dan smo okušali tudi zunaj – čemaž je pekoč, regrat pa grenak, cvetovi pljučnika so sladkasti…

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

4. dan – SLUH
Sprehajamo se kolikor se da, tiho. Raziskujejo ušesa. in kaj vse danes slišimo in preko tega opazimo! Veliko ptičkov je okrog nas, reka žubori, po cesti vozi avto, nekdo žaga, kamenje pod stopali ima drugačen zvok kot hoja po travi, tudi ko stopim v lužo ima poseben zvok, s travo lahko piskam in proizvajam zvok, ….

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

5. dan – TIP
Danes sprehod izvedemo v nasprotni smeri kot prejšnje dni. Mogočna drevesa so ob naši poti. Debla imajo na eni strani grobo lubje, na drugi pa mehki mah,.. in to mogočno drevo lahko objamem, naslednje drevo je tako veliko, da potrebuje veliko otrok za objem. Na travniku so nekatere trave ostre, druge povsem nežne. Naberemo odlomljene veje, kamenje, tipamo….in na sredi med drevesi, travnikom in poljem na poti zaživi pravcata ustvarjalnica. Nastanejo hiške, garaže, snežak…
Za te izdelke so zaslužne naše roke in domišljija.
V igralnici dokončamo knjižico spoznanj. Opremimo še naslovnico s simbolom najljubšega dneva in se pogovarjamo o nastanku prave knjige, avtorjih…

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

Kolesarjenje v okvirju Malega sončka

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo.

FEBRUAR 2021

Dedi Marjan je otroke presenetil s krofi ptujske pekarne.

Pustne dogodivščine v skupini Snežinke.

Za ogled fotografij kliknite na fotografijo.

JANUAR 2021

“Snežinke” smo v belih januarskh dneh uživale na snegu.

Dostopnost