Aktivnosti v Rumeni skupini

JUNIJ 2022

NOČITEV V VRTCU

Tudi v tem šolskem letu smo si z otroki mini maturanti Enote vrtec Sela, zastavili cilj, da prespimo noč
v vrtcu. Za nekatere otroke je bila to prva noč, ki so jo prespali izven svojega doma brez atija in mamice. Vsi veseli ter v pričakovanju večera in noči smo se zbrali ob 17.00 uri v vrtcu na Selih. S seboj smo prinesli nahrbtnike, v katerih smo imeli pižamo, ninico za spanje, rezervna oblačila ter veliko dobre volje. Najprej smo si pripravili večerjo, se najedli in pripravili za sledeče aktivnosti. Po večerji smo se primerno obuli in oblekli (škornji in pelerine), se seznanili s kompasom in se odpravili na orientacijski pohod ob reki Polskavi do Trnovc in nazaj proti vrtcu. Glede na to, da smo v vrtcu imeli tematski sklop; VESOLJE, smo se odločili, da povabimo učitelja Davorina Horvata. Želeli smo, da nam malo podrobneje predstavi osnovne zakonitosti vesolja in rokovanje s teleskopom. Otroci so učitelju pomagali sestaviti teleskop in bili so zelo navdušeni. Učitelj Davorin nam je tudi predstavil aplikacijo, s katero smo opazovali planete, Luno in zvezde.
Zaradi slabega vremena zvezdnega neba nismo mogli opazovati s teleskopom, zato smo si s teleskopom
ogledali zanimivosti v okolici vrtca. Ob koncu je učitelj Davorin preveril naše znanje o vesolju in bil
zelo navdušen. Tudi mi smo bili zelo veseli njegovega obiska in predanega znanja o vesolju.
Po predstavitvi so si otroci izdelali še vsak svojega astronavta. Večer se je kmalu prevesil v noč in tudi mi smo se pripravili na pižama party. Otroci so plesali ob zvokih glasbe, bili so zelo veseli in razigrani. Po zabavi pa se je na očke prikradel spanec, prisluhnili so še pravljici z naslovom, «Neznani leteči, grozni leteči!«, ki jih je popeljala v sladke sanje. Noč smo preživeli mirno. Zjutraj so bili otroci polni prijetnih vtisov prejšnjega dne.

IZLET

Za ogled fotogalerije kliknite n

MAJ 2022

PRAVLJIČNA URICA – PRESNETO LEP DAN

Otroci Modre in Rumene skupine smo si ogledali pravljico Presneto lep dan in Čebela Adela (ob svetovnem dnevu ČEBEL).

APRIL 2022

LUTKOVNE URICE IN TEDEN KNJIGE

MAREC 2022

MATERINSKI DAN

ČISILNA AKCIJA

FEBRUAR 2022

PUST V RUMENI SKUPINI

KULTURNI DAN

Kulturni praznik v vrtcu Sela smo obeležili z obiskom dr. Franceta Prešerna in spoznavanjem državnih simbolov.

DECEMBER 2021

OBISK BOŽIČKA

PRAVLJIČNA URICA NEKE ZIMSKE NOČI

Z otroci smo si ogledali pravljico z naslovom Neke zimske noči.

OKRASITEV SMREČICE

Izdelava okraskov in okrasitev novoletne smreke v predprostoru.

IZDELAVA VOŠČILNIC

Z otroki v rumeni skupini smo sodelovali pri projektu “Mala pozornost za veliko veselje”. Naredili smo voščilnice in z njimi nekomu polepšali praznične dni.

IZDELKI ZA BAZAR

V enoti vrtca Sela smo z otroki izdelali adventne venčke za BAZAR.

IGRE NA SNEGU

OKTOBER 2021

OBISK GASILCEV

Obiskali smo gasilce v kraju. Pokazali so nam vozila in opremo, ki jo uporabljajo ob pojavu naravnih in drugih nesreč.

PLAVALNI TEČAJ

Plavalni tečaj v Termah Ptuj.

TEDEN OTROKA

Ob tednu otroka smo izvedli kros, pohod v gozd, pekli smo jabolčno pecivo ter si ogledali predstavo z naslovom Mali medo, ki sta jo pripravili vzgojiteljici Barbara in Darja.

Za ogled fotogalerije kliknite na fotografijo

SEPTEMBER 2021

OBISK TETKE JESENI

Na prvi jesenski dan je otroke obiskala TETKA JESEN. S seboj je prinesla jesenske plodove, ki so si jih otroci ogledali, jih otipali, okušali nati pa so si naredili solato.

BUČIJADA

V mesecu septembru smo z otroki vrtca Sela sodelovali na otvoritvi razstave BUČIJADA. Predstavili smo se s pesmijo in ljudskim plesom Ob bistrem potočku je mlin. Za razstavo pa smo pripravili tudi likovne izdelke ter zelišča. Razstavo smo si tudi ogledali, bilo je zelo lepo.