Zimski pohod na Sv. Avguštin


V soboto, 28. 1. 2023, smo se Cici planinci v spremstvu staršev in sorodnikov odpravili na naš prvi zimski planinski pohod. Zbrali smo se pred gasilskim domom v Leskovcu, kjer nas je pozdravil vodnik PD Naveza, g. Ignac.

Z avtomobili smo se odpeljali do kmetije Vidovičevih, kjer so nam omogočili parkitrati vozila in se peš odpravili do našega cilja. Pot ni bila preveč zahtevna, je pa bila še ponekod poledenela. Kot pravi planinci smo bili vsemu kos. Med pohodom so bili obvezni postanki, saj se je v vsakem nahrbtniku skrivalo kaj sladkega 🙂 Ko smo prispeli do cerkvice sv. Avguština, smo najprej naredili sneženega moža. S seboj smo prinesli šal, klobuk, korenček in oglje. Okrepčali smo se s hrano iz nahrbtnika, nakar je sledilo množično kepanje. Vrisk otroškega smeha je bilo slišati daleč naokrog.

Dobre volje in prijetno utrujeni smo se odpravili nazaj po isti poti do kmetije, od tam pa domov. Verjamem, da se bomo še dolgo spominjali tega pohoda, saj so otroci neizmerno uživali na snegu.


Mentorica Zdenka Čeh

Več fotografij si lahko ogledate tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost