Namenitev dela dohodnine šolskemu skladu Osnovne šole VIDEM z vrtcem

Spoštovani starši!

Gotovo veste, da lahko vsak državljan RS do 1 % svoje dohodnine nameni za podporo nepridobitnim dobrodelnim organizacijam. Če se za donacijo dohodnine ne odloči, se njegova dohodnina vrne v Proračun RS.

Svojo dohodnino lahko namenite tudi šolskemu skladu Osnovne šole Videm z vrtcem, in sicer do 0,3 % do 31. 12. 2022.

Obrazec za namenitev dela dohodnine lahko zavezanec odda:

1. Elektronsko preko storitev elektronskega poslovanja FURS eDavki E-davki (https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/openportal/CommonPages/Opdynp/PageD.aspx?category=namenitev_dela_dohodnine_fo)
  2. Osebno ali po pošti pri pristojnem finančnem uradu.

Podpisan obrazec velja do trenutka, ko davčni organ prejme novo zahtevo ali preklic zahteve. To ne vpliva na znižanje vaše dohodnine, naredite pa nekaj za dober namen. S sredstvi šolskega sklada pomagamo učencem iz socialno šibkega okolja, del sredstev pa namenimo tudi dejavnostim za nadarjene učence.

Hvala!

Na spodnjih dveh povezavah najdete OBRAZEC – predizpolnjeno zahtevo za namenitev dela dohodnine OŠ Videm in NAVODILA za izpolnjevanje zahteve.

ZAHTEVA za namenitev dela dohodnine za donacije OŠ Videm
NAVODILA ZA IZPOLNJEVANJE