Dan slovenskega športa v vrtcu Videm

Državni zbor je leta 2020 razglasil 23. september za Dan Slovenskega športa. Ta nacionalni praznik slavi šport v najširšem smislu, od prvih otroških korakov na športnih igriščih do vrhunskih športnih dosežkov na največjih tekmovanjih, predvsem pa poudarja pomen redne telesne dejavnosti za zdravje in dobro počutje vseh nas.

Tudi v Vrtcu Videm smo obeležili Dan slovenskega športa. Naši najmlajši člani so se preizkusili v premagovanju poligona iz različnih blazin v avli vrtca. Ostali oddelki pa so svoje spretnosti preizkušali na zunanjih športnih površinah v neposredni bližini vrtca. Vzgojitelji so  otrokom pripravili postaje z različnimi športnimi dejavnostmi. Otroci so potem po principu kroženja med postajami uspešno premagali zastavljene naloge, se gibali in bivali na svežem zraku, se medsebojno podpirali in navijali. Več fotografij si lahko ogledate tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost