Dan upora proti okupatorju« in »Praznik dela

»Dan upora proti okupatorju« in »Praznik dela«

(kulturna ura)

Pred nami je prekrasen mesec maj, mesec, ko se narava prebudi in že vse cveti. Pred »vrati« so prvomajske počitnice, ko boste nekateri uživali s svojimi najbližjimi doma, drugi pa se odpravili na potep po naši prelepi Sloveniji. Ker pa med počitnicami praznujemo tudi dva pomembna praznika, so tretješolci učencem šole Sela pripravili kulturno uro. Proslavo je pričel pevski zbor, ki je zapel slovensko himno. Nato so tretješolci predstavili zgodovino in pomen obeh praznikov in za lažjo predstavo smo si vse to ogledali še na posnetkih. Sledila je kratka igra, s katero so učenci 2. in 3. razreda prikazali, kako je naš pisatelj Prežihov Voranc doživel Praznik dela in vse to zapisal v črtici z naslovom 1. maj v knjigi Solzice. Kulturno uro je zaključil pevski zbor s praznično pesmijo Otroci republiki in nato s pesmijo Naša četica koraka povabil k petju vse učence šole.

Napisala: Maja B. Kralj

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost