Spoštovani starši!

Skladno s prejetim obvestilom Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) ter Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ), vas obveščamo, da

v ponedeljek, 18. 5. 2020, vrtci ponovno odpiramo svoja vrata.

Ob ponovnem odprtju bomo vrtci morali upoštevati varnostna navodila, s katerimi bomo ščitili zdravje otrok, hkrati pa poskušali najmlajšim v skladu z njihovimi razvojnimi potrebami omogočiti čim bolj sproščeno igro in bivanje v vrtcu. Potrebno bo veliko prilagoditev in protokolov, ki jih bomo v tem tednu pripravili in vas bomo o njih obvestili v prihodnjih dneh.

Glede na okrožnico Ministrstva za šolstvo z dne 8. 5. 2020 vas prosimo, da najkasneje do torka, 12. 5. 2020, do 17. ure,  sporočite namero o vključitvi otroka v vrtec na priloženem obrazcu (Priloga 1) na info@vrtecvidem.siProsimo vas tudi, da napišete predvideno uro prihoda in odhoda znotraj poslovalnega časa vrtca. Če nimate možnosti, da vrnete podpisan obrazec (lahko tudi fotografiran ali skeniran), nam to napišite v sporočilo in vrnite izpolnjen in nepodpisan obrazec na info@vrtecvidem.si.

Vsi, ki boste otroka vključili, morate ob prihodu otroka v vrtec prinesti podpisano izjavo (Priloga 2).

V vednost vam sporočamo, da zbiramo tudi izjave zaposlenih, ki se zaradi različnih zdravstvenih stanj ne bodo mogli vrniti na delo. V okviru vseh zbranih podatkov in proučitev okoliščin bomo lahko naredili oceno in izvedli priprave za odprtje enot vrtca.

Prosimo vas, da nam čim prej, vendar najkasneje do 12. 5. 2020, do 17. ure, sporočite vašo odločitev glede ponovne vključitve otroka v vrtec.

Zahvaljujem se vam za sodelovanje in predvsem potrpežljivost v obdobju, ki je za nami, ter vas v upanju na ponovno čimprejšnje snidenje prijazno pozdravljam.

Vida Rižner

Vrtec pri OŠ Videm